Klinika medycyny estetycznej i salon kosmetyczny to miejsca, do których udaje się każdy, kto chce skorzystać z usług poprawy lub zmiany wyglądu. Należy jednak pamiętać, że pojawiają się między nimi pewne kluczowe różnice, warunkujące to, gdzie należy skierować się z w danym celu. Czytaj dalej, aby poznać szczegóły!

Jak różni się zakres usług?

Przede wszystkim medycyna estetyczna różni się od kosmetologii pod względem zakresu wykonywanych usług. W przypadku kliniki są to profesjonalne zabiegi, do których zazwyczaj potrzeba wykwalifikowanego personalu, który posiada odpowiednie przygotowanie do przeprowadzania zabiegów chirurgicznych, ale też nieinwazyjnych, takich jak laseroterapia czy mezoterapia.

Natomiast w gabinecie kosmetycznym wykonasz zabiegi kosmetyczne na twarz, które są bliżej związane z pielęgnacją i oczyszczaniem niż wnikaniem w głębokie warstwy skóry. Usługi te są znacznie mniej inwazyjne, a dla wielu wręcz relaksujące i nie wymagają rekonwalescencji.

Kwalifikacje personelu

W obu miejscach zatrudniani są wykwalifikowani pracownicy, którzy posiadają odpowiednie wykształcanie do tego, aby przeprowadzać zabiegi na ludzkiej skórze. W klinice znajdziesz jednak licencjonowanych lekarzy, którzy specjalizują się w medycynie estetycznej lub chirurgii plastycznej. Zazwyczaj, tak jak w klinice https://klinikatazbir.pl, przeprowadzają oni nie tylko sam zabieg, lecz także kwalifikacje do niego poprzez wywiad z pacjentem i sprawdzenie stanu jego zdrowia.

W salonach kosmetycznych zatrudniane są kosmetyczki (manikiurzystki, makijażystki czy pedikiurzystki), które odbyły specjalne szkolenia – w ich pracy nie jest wymagana zaawansowana znajomość medycyny.

klinika-tazbir-emface (6).jpeg

Poziom skomplikowania zabiegów

W związku z wcześniej wspomnianymi różnicami, w obu miejscach pojawi się inny poziom skomplikowania zabiegów oraz wykorzystania związanych z nimi środków. W klinice medycyny estetycznej będą to produkty farmaceutyczne, takie jak botoks czy kwas hialuronowy. W przypadku salonów kosmetycznych są to natomiast kosmetyki do pielęgnacji i makijażu, które dobra kosmetyczka dopasowuje odpowiednio do rodzaju cery klientki.

Wykorzystywane w klinice medycyny estetycznej środki bardzo często wymagają specjalnych umiejętności medycznych, a także specjalistycznego sprzętu, który pozwoli na przeprowadzanie zaawansowanych zabiegów.

Skutki zabiegów – klinika medycyny estetycznej vs. salony kosmetyczne

Zabiegi medycyny estetycznej często cechują większą trwałością i bardziej widocznymi efektami, szczególnie w przypadku zabiegów wypełniania kwasem hialuronowym czy laseroterapią. Często wystarczy jedna wizyta, aby pojawiły się widoczne rezultaty. Natomiast efekty zabiegów w salonach kosmetycznych mogą być krótkotrwałe w porównaniu do bardziej zaawansowanych zabiegów medycyny estetycznej – są mniej inwazyjne i zazwyczaj wymagają regularnych wizyt, które pomogą w utrwaleniu się efektów.

 

Artykuł sponsorowany

0 odpowiedzi na “Klinika medycyny estetycznej kontra gabinet kosmetyczny – poznaj różnice!”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *