Przeciwdziałanie zmarszczkom nie jest trudne, jeśli ma się odpowiednią wiedzę. W drogeriach i sklepach internetowych jest bardzo dużo kosmetyków, które obiecują spłycenie lub całkowitą redukcję zmarszczek. Jak wybrać najlepszy? To trudne pytanie, bo każda cera reaguje inaczej. Warto jednak wiedzieć, jakich składników szukać w kosmetykach, by móc się spodziewać efektów. Poniżej krótki poradnik.

Retinoidy

Sama nazwa retinoidy może brzmieć obco, ale jeśli określimy ją jako pochodne witaminy A lub witaminę A w aktywnej formie, wszystko stanie się jasne. Retinoidy znane są przede wszystkim ze zdolności do stymulacji produkcji kolagenu. A powszechnie wiadomo, że im więcej go w skórze, tym bardziej jest elastyczna, gładka i jędrna.

Od kiedy stosować serum z retinolem? Powszechnie wiadomo, że zawartość kolagenu w skórze zaczyna maleć już koło dwudziestego roku życia. To dobry moment, by powoli zacząć zapobiegać pierwszym zmarszczkom.

Peptydy

Peptydy to białka postrzegane jako budulec dla kolagenu. Ich obecność w kosmetykach ma wspierać proces regeneracji skóry oraz redukować zmarszczki. Ponadto peptydy zapobiegają utracie jędrności przez skórę i są traktowane jako jeden z kluczowych składników kosmetyków odpowiadających za gładkość cery.

Kwas hialuronowy

Kwas hialuronowy nie jest dostarczany wyłącznie z zewnątrz, występuje w skórze także w naturalnej postaci. Z czasem jednak zaczyna go brakować i dlatego warto stosować kremy z kwasem hialuronowym. Dzięki nim skóra będzie dobrze nawilżona i uelastyczniona.

Witamina C

Witamina C jest powszechnie kojarzona z budowaniem odporności i profilaktyką przeziębień, przez co nie docenia się innych jej właściwości. Tymczasem potrafi ona chronić skórę przed niszczycielskim działaniem wolnych rodników, a także redukować przebarwienia.

Kofeina

Kofeina tradycyjnie kojarzona jest z kawą, zastrzykiem energii i poprawą humoru. Praktycznie każdy słyszał o peelingu kawowym. Jednak nader rzadko szukamy w składzie kosmetyków kofeiny. Niesłusznie, bo jej obecność to gwarancja lepszej stymulacji krążenia krwi, co przekłada się na lepsze odżywienie i utlenienie komórek, a także wyraźnego odmłodzenia skóry. W starciu z kofeiną zmarszczki zwykle przegrywają.

Kwasy owocowe

Kwasy owocowe na odmianę najczęściej kojarzone są z peelingami mechanicznymi i enzymatycznymi. I faktycznie aktywnie wspierają złuszczanie martwych komórek skóry i usuwanie ich, co przekłada się na jednolity kolory cery. Także zmarszczki są wyraźnie płytsze.

Niacynamid

Niacynamid brzmi obco? To po prostu witamina B3 i takiego składnika także warto szukać na etykietach kosmetyków. Nie tylko poprawia elastyczność skóry i redukuje zmarszczki. Jest także nieoceniona w walce z problemami skórnymi, między innymi z trądzikiem.

Koenzym Q10

Koenzym Q10 podobnie jak kolagen i kwas hialuronowy także występuje w skórze i – niestety – jego poziom także maleje wraz z wiekiem. Szkoda, bo to bardzo silny antyutleniacz, który poprzez neutralizowanie wolnych rodników opóźnia procesy starzenia organizmu. Na skórze objawia się to zwiększeniem elastyczności i redukcją zmarszczek.

Arginina

Arginina jest, obok peptydów, bardzo ważnym budulcem kolagenu. To między innymi dzięki niej możliwe jest zachowanie jędrności skóry i spłycenie zmarszczek.

 

Artykuł sponsorowany

0 odpowiedzi na “Tych składników szukaj w kosmetykach przeciwzmarszczkowych”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *