Organizacja wesela to spore wyzwanie. Na przyjęciu bawią się osoby w różnym wieku i z różnych środowisk, więc podstawą udanej zabawy jest odpowiednia oprawa muzyczna. Świetnym wyborem będzie muzyka grana na żywo. Jak wybrać zespół, który zapewni świetną atmosferę i porwie gości do tańca?

Termin i repertuar

Najlepsze zespoły weselne są rozchwytywane przez Młode Pary z całego kraju. Niektóre kapele mają napięty grafik i zajęte terminy nawet na dwa lata do przodu. Nie oznacza to jednak, że masz zrezygnować z zatrudnienia wymarzonego zespołu.

Jeśli zależy Ci na obecności znanych muzyków, musisz się dostosować do wskazanego przez nich terminu. W takim wypadku nie zaczynaj planowania wesela od wyznaczenia daty ślubu. Najpierw zrób rozeznanie wśród interesujących Cię zespołów. Wiele Par na tej podstawie podejmuje decyzję o tym, kiedy organizować wesele.

Drugą bardzo ważną kwestią jest repertuar. Zespół muzyczny na wesele może się składać z 2,3,4,5,6, a nawet 10 muzyków. Każda kapela posiada swój autorski repertuar, który prezentuje na weselach. Zanim wybierzesz zespół, sprawdź, jaką muzykę gra oraz czy będzie w stanie dostosować się do Twoich oczekiwań.

Zwróć również uwagę na to, na jakich instrumentach grają członkowie zespołu oraz ilu jest wokalistów. Na weselach doskonale sprawdza się saksofon, gitara, pianino, trąbka, perkusja, puzon i chórki.

Program i wymagania techniczne

Sposób prowadzenia wesela przez poszczególne zespoły może być nieco odmienny. Osoby, które często występują na tego rodzaju przyjęciach, mają swój program. Obejmuje on kilka bloków muzycznych, czas przeznaczony na weselne zabawy i zwyczaje oraz przerwy.

Jeśli Młoda Para chce uniknąć rozczarowania podczas imprezy, warto zapytać zespół o to, jak wygląda ich program, a nawet można poprosić muzyków o filmy z poprzednich wesel. Na filmie zobaczysz, jak prezentuje się zespół na scenie i jaką ma oprawę świetlną.

Duże zespoły, które w trakcie występu korzystają z wielu instrumentów jednocześnie, zwykle mają spore wymagania techniczne. Dlatego przed wynajęciem zespołu, trzeba się upewnić, czy taki występ będzie możliwy do zrealizowania na wybranej przez Ciebie sali.

Muzycy muszą mieć do dyspozycji nie tylko scenę, ale także pomieszczenie, w którym będą mogli się przebrać i zostawić swoje rzeczy. Młoda Para powinna również zapewnić członkom zespołu pełne wyżywienie na czas trwania wesela.

Zabawy weselne i możliwość zamawiania piosenek

Zespoły muzyczne grają piosenki, które wcześniej zostały ustalone z Młodą Parą. Muzycy zajmują się również prowadzeniem zabaw tanecznych, toastów, konkursów i oczepin. Świetną opcją jest wynajęcie zespołu, który występuje na weselu wymiennie z DJ’em. Takie połączenie gwarantuje udaną zabawę do białego rana.

Zespół muzyczny na wesele gra na żywo aż do oczepin, podczas gdy DJ występuje w przerwach między blokami. Po oczepinach na scenę ponownie wkracza DJ i zostaje na niej do samego końca. Taką opcję znajdziesz w ofercie Stylowe Wesela.

Wiele osób szuka zespołów, które wykonują piosenki na specjalne życzenie gości oraz umożliwiają dedykowanie piosenek Młodej Parze, ich rodzicom i innym gościom. Jest to dobry sposób, aby zachęcić rodzinę i znajomych do aktywnego udziału w weselu. Jednak warto mieć na uwadze, że nie każdy zespół jest skłonny wykonywać piosenki na specjalne zamówienie. Dlatego przed rozpoczęciem współpracy warto dopytać muzyków o te kwestie.

Ile godzin trwa usługa i jaki jest jej koszt?

Występ na żywo rządzi się swoimi prawami. Zespoły zwykle grają krócej niż DJ’e, ponieważ muzycy szybciej się męczą. Jeśli marzysz o weselu do białego rana, zapytaj zespół, ile godzin trwa usługa oraz ile będzie kosztować każda dodatkowa godzina grania na przyjęciu. W trakcie rozmowy warto zapytać również o koszt oprawy muzycznej ślubu i możliwość poprowadzenia poprawin.

Jak widzisz, istnieje wiele kwestii, które warto poruszyć w rozmowie z zespołem. Jeśli chcesz mieć pewność, że wesele będzie udane, zatrudnij profesjonalistów, którzy cieszą się dobrymi opiniami wśród klientów.

Doświadczony i sprawdzony zespół muzyczny na wesele to ekipa Stylowe Band. Na pewno się na niej nie zawiedziesz – zespół gra na wysokim poziomie, a muzyka idealnie wpisuje się w oczekiwania gości i Młodej Pary. Jeśli chcesz wiedzieć więcej, odwiedź stronę Stylowe Band i zapytaj o dostępne terminy!

 

Artykuł sponsorowany

0 odpowiedzi na “Jak wybrać zespół na wesele?”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *