Chociaż lato powoli dobiega końca, to sezon ślubny wciąż trwa w najlepsze. Wiele z nas z pewnością czeka na zbliżającą się uroczystość. Myślimy o odpowiednim prezencie i… właściwym ubiorze. Wydawałoby się, że panowie nie mają zbyt trudnego wyboru: wystarczy założyć swój sprawdzony garnitur i gotowe. Stara marynarka może starczyć do sprawiania pozorów, ale jeśli rzeczywiście chcemy wyglądać gustownie i elegancko, to trzeba się postarać nieco bardziej. Szczególnie ważny jest dobór odpowiednich akcesoriów. Na co lepiej się zdecydować – krawat czy mucha?

Krawat czy mucha – na jaką okazję się wybieramy?

Podstawowym pytaniem, które musimy sobie zadać, gdy zastanawiamy się nad doborem dodatku do naszego garnituru, powinno być: na jaką okazję się wybieramy? W większości przypadków mamy wolną rękę, jednak czasem jedna z opcji sprawdzi się nieco lepiej, niż ta druga.

Przykładowo – na bardzo eleganckie i formalne wyjścia lepiej sprawdzi się mucha. Jest ona obowiązkowym dodatkiem, gdy ubieramy frak lub smoking. Muchę możemy założyć także na ślub i najczęściej na tę opcję decydują się Panowie Młodzi. Krawat sprawdzi się natomiast w przypadku spotkań biznesowych, randki, czy bardziej nieformalnych spotkań rodzinnych. 

Mucha do garnituru- jak dobrać?

Mucha do garnituru jest dodatkiem znanym nam od wieków. Chyba nigdy nie wyjdzie z mody, bo zawsze w jakiś sposób dostosowuje się do aktualnych trendów. Często kojarzy nam się z niezwykle eleganckimi strojami  – ze smokingiem lub frakiem. I chociaż jest ona wymagana w tych najbardziej formalnych stylizacjach, świetnie sprawdzi się również w tych bardziej casualowych.

Wybór we wzorach, kolorach, a nawet materiałach jest tak wielki, że każdy mężczyzna znajdzie coś dla siebie. O czym pamiętać dobierając muchę do garnituru? Wybór odpowiedniej muchy zależy przede wszystkim od koloru garnituru, na który się decydujemy, a także od tego, na jaką okazję się wybieramy. Gdy uroczystość jest bardziej formalna, świetnie sprawdzą się muchy zrobione z aksamitu, grenadyny czy jedwabiu. Kiedy wiemy już, jaki materiał będzie odpowiedni, teraz pora na wybór koloru. Do granatowego garnituru warto dobrać czarną, ciemnozieloną czy też bordową muchę.

Gdy stawiamy na klasyczny czarny garnitur świetnie wyglądać będzie mucha w bordowym, fioletowym lub butelkowo-zielonym kolorze. A jaka mucha pasować będzie do szarego garnituru? Najbardziej taka w pastelowych kolorach, na przykład w jasnym fiolecie, różu lub błękicie. W przypadku mniej formalnych przyjęć możemy pobawić się materiałami, kolorami i wzorami much. Najlepszymi materiałami będą bawełna, wełna i len, a gdy lubimy eksperymentować i wyróżniać się z tłumu idealnie sprawdzi się do tego drewniana mucha do garnituru. Jeżeli chodzi o kolory i wzory, to warto pamiętać jedynie o tym, by kolor muchy nie gryzł się z kolorem koszuli, a na wzór decydować się wtedy, gdy postawimy na gładką koszulę.  

Krawat do garnituru – jak dobrać?

Krawat to czysta klasyka, a każdy elegancki mężczyzna ma chociaż jeden w swojej szafie. Jak odpowiednio dobrać krawat do garnituru? Gdy głowimy się nad tym, jaki kolor krawata będzie odpowiedni do koloru naszego garnituru, warto zastosować parę prostych zasad.

Krawat powinien być nieco jaśniejszy od koloru naszego garnituru – mniej więcej o 1-3 tony, lub też nieco ciemniejszy, również o 1-3 tony. Na przykład: gdy decydujemy się na szary garnitur, warto dobrać do niego jasnoszary lub grafitowy krawat. A jak dobrać krawat do sytuacji? Gdy wybieramy się na uroczystą okazję warto wybrać ciemny i stonowany garnitur oraz krawat. W takim wypadku dobrze wybrać krawat z jedwabiu lub wełny. Na mniej formalne okazje możemy wybrać bardziej kolorowe krawaty, lub też takie w ciekawe, ekstrawaganckie wzory. Dobrze sprawdzą się wtedy także krawaty wykonane z bawełny lub grenadyny.

 

Artykuł sponsorowany

0 odpowiedzi na “Krawat czy muszka – te pytania warto sobie zadać przed wyborem”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *